güncel yazılar...
Loading...

İhracat Akreditif Danışmanlık

İhracat yaparken kullanılabilecek çeşitli ödeme yöntemleri bulunmaktadır.

Söz konusu ödeme yöntemleri peşin ödeme, mal mukabili ödeme, vesaik mukabili ödeme ve akreditifli ödemelerdir.

Peşin ödeme, mal mukabili ödeme ve vesaik mukabili ödeme nispeten operasyonel anlamda kolay ödeme yöntemleridir. 

Akreditifli ödemeler ise dış ticarette kullanılan diğer ödeme yöntemleri ile kıyaslanamayacak kadar zordur. Pek çok akreditif ancak tecrübeli bir akreditif uzmanı tarafından başarı ile sonuçlandırılabilecek şekilde açılmaktadır.


Türkiye'deki ihracat firmalarının çoğunluğu ise bünyesinde akreditif uzmanı barındıracak kadar mali güce ve işlem hacmine sahip değildir.

Bu şartlar altında, ihracatçı firmaların yapacakları akreditifli ihracat işlemlerinde, şirket dışından bir akreditif uzmanı ile çalışmaları daha mantıklı olabilmektedir.

Bu yazımızda ihracat yaparken kullanılacak akreditifli ödemelerde temin edilecek ihracat akreditif danışmanlık hizmeti üzerinde duracağız.

akreditif çeviri

Dış ticaret işlemlerinde kullanılan önemli bir ödeme yöntemi olan akreditifler ihracatçılar açısından doğru ve etkin kullanıldıklarında önemli avantajlar sağlamaktadırlar. buna rağmen gerekli uzman eksikliği sonucunda firmalar akreditif işlemlerinde çoğu kez önemli mağduriyetler de yaşayabilmektedirler.

   Bu yazının tüm hakları www.akreditif.biz.tr yasal sahiplerine aittir. Yazının izinsiz kopyalanması ve/veya herhangi bir iletişim vasıtası ile yayınlanması durumunda izlenecek yasal süreçlerle ilgili olarak www.akreditif.biz.tr hakları saklıdır.

Akreditif işlemleri için yeterli derecede uzman kaynağına sahip olmayan ihracatçı firmaların kendileri lehine aılan bir akreditif metnini anlamak için bunun tercümesini yaptırdıkları görülmektedir. Oysa ki akreditif metinleri özel uzmanlık gerektiren bir konudur ve ancak akreditifteki riskli noktalar bir uzman gözüyle incelendikten sonra fark edilebilmektedir.


Akreditif çevirisi özellikle ihracat akreditiflerinde önem kazanmaktadır. Akreditif metninin bir uzman tarafından incelenmesi sonucunda oluşturulacak olan akrediitf inceleme raporlarının akreditif çevirilerinin yerine tercih edilmesi işlem güvenilirliği açısından daha çok tavsiye edilen bir yöntemdir.

Türkiye'de akreditif konusunda güncel ve sağlam bilgi sağlayan tek websitesi konumundaki www.akreditif.biz.tr | akreditif bilgi merkezi uzman akreditif kadrosu ile akreditif metinlerinizi incelemekte ve akreditif inceleme raporları hazırlamaktadır.