güncel yazılar...
Loading...

Ücretsiz Gtip Sorgulaması Yapılabilecek Web Adresleri

Bugünkü yazımızda ücretsiz olarak GTİP sorgusu yapılabilecek web adreslerini sizlere tanıtacağım. Bildiğiniz GTİP, Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu anlamına gelmektedir ve Türkiye'nin yapmış olduğu dış ticaret işlemlerinde mevzuat açısından kilit konumda yer almaktadır.

Özellikle ithalat işlemlerinde GTİP tespiti ile süreç başlamaktadır. GTİP tespit edildikten sonra ise ithal edilecek ürünle ilgili gerekli mevzuat çalışması yapılmakta, ödenecek vergi ve masraflar saptanıp maliyet çalışması yapılıp, yapılacak ithalatın fizibilite çalışması tamamlanmaktadır.

Ücretsiz GTİP Araması Yapılabilecek Web Siteleri: 
  1.  ANTALYA İHRACATÇI BİRLİKLERİ : Antalya İhracatçı Birlikleri'nin ana sayfasında yer alan GTİP Arama bölümünden hem GTİP koduna göre hem de kelimeye göre arama yapabiliyorsunuz. Arama sonucunda detaylı sonuçlara ulaşabilmeniz ve 12 basamaklı GTİP kodlarının tamamının aramada gözükmesi bu sitenin en büyük avantajı. Buradan siteye ulaşabilirsiniz.
NOT: Bildiğiniz gibi GTİP 12 basamaktan oluşmakta. Bu sitede GTİP sorgulaması yaptığınızda çıkan sonuçlarda 12 basamağın sonunda yer alan 3 sıfırın ne işe yaradığı tam anlaşılmıyor. Sanırım sistem otomatik olarak atamış ve bu değerlerin göz ardı edilmesi gerekmekte.
Örnek: 84.01.20.00.9015.000 DİĞER İZOTOPİK AYIRIM CİHAZLARININ AKSAM VE PARÇALARI 

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Dünya genelinde korumacılık artmakta, politik, ticari ve finansal riskler buna paralel olarak yükselmektedir.

İhracat ve ithalat işlemlerinizde akreditif başta olmak üzere güvenli ödeme ödeme yöntemlerini etkin kullanarak pazar payınızı arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akreditif, vesaik mukabili ve diğer ödeme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve danışmanlık bilgileri sitemizdedir.