güncel yazılar...
Loading...

almanya akreditif

Anahtar Kelimeler : germany lc, almanya akreditif, almanya akreditif ile ihracat nasıl yapılır, akreditif, almanya ihracat akreditif, almanya ithalat akreditif, almanya akreditif danışmanlık, almanya akreditif uzmanı, almanya akreditif destek, ithalat almanya akreditif, agretif almanya,akretif almanya,germany lc consultancy,makina ithalatı akreditif, makina ihracat akreditif, tekstih ihracat akreditif,gıda ihracat akreditif,gıda akreditif uzmanı,gıda akreditif danışmanlığı, boya ihracat almanya, mobilya ihracat almanya, halı ihracat almanya, kırtasiye ihracat almanya, garanti bankası akreditif, hsbc akreditif, kuveyttürk akreditif, albaraka akreditif, türkiyefinans akreditif,ziraat bankası akreditif, halkbankası akreditif,vakıfbank akreditif,deutchland lc,almanya teyitli akreditif,almanya teyit eklemeye gerek var mı...

Almanya dış ticarat işlemleri konusunda dünya genelinde en fazla tecrübeye sahip ülkelerin başında gelmektedir. Almanya'nın sahip olduğu bu ihracat ve ithalat tecrübesinin akreditif alanında kendisini göstermesi gayet normal bir sonuçtur. Almanya akreditif işlemleri konusunda sağlam bir altyapıya ve derin bir geçmişe sahiptir. Ekonomisini sanayi üretimine dayandırıp hızla kalkınan Almanya için ihracat işlemleri her zaman itici bir güç olmuştur. Almanya uzun yıllardır dünya genelinde en çok ihracat yapan ülkelerden birisi olagelmiştir. Ayrıca Almanya ülke olarak üretim için kullanacağı hammaddeleri dış ülkelerden temin etmek zorunda kalmıştır. Bu da hammadde ithalatının Almanya için bir zorunluk olmasından kaynaklanmaktadır.Bu yazının tüm hakları Akreditif Bilgi Merkezi | www.akreditif.biz.tr yasal sahiplerine aittir. Yazının izinsiz kopyalanması ve/veya herhangi bir iletişim vasıtası ile yayınlanması durumunda izlenecek yasal süreçlerle ilgili olarak Akreditif Bilgi Merkezi | www.akreditif.biz.tr hakları saklıdır.

Almanya'nın İhracat-İthalat Finansmanındaki Avantajları :
 1. Güçlü Finansal Kurumlar : Almanya uzun yıllardır vermiş olduğu dış ticaret fazlalıkları vererek elde etmiş olduğu sermaye birikimi ile halen Dünya'nın önde gelen başlıca finansal kurumlarına sahiptir. Finans sektörünün sahip olduğu sermaye gücünü ihracat firmaları vadeli satışlar ile avantaja çevirmektedirler. Örneğin Alman bir firma üretmiş olduğu bir makinayı 3 yıllık taksit ile daha pahalı fiyata satma şansını yakalayabilmekte iken aynı kalitede bir malı üreten bir Türk firması ise daha kısa vadelerle ama çok daha az kar marjı ile makinasını satabilme şansı aramaktadır. Dolayısı ile Almanya için dış ticaret işlemlerindeki en önemli avantajların başında güçlü sermaye yapısına sahip finansal kurumlar gelmektedir.
 2. Bilgi Birikimi : Alman bankalarının ve dış ticaret firmalarının geçmişe dayanan köklü bilgi birikimleri mevcuttur.
 3. Güvenli Ülke : Almanya halen kredibilitesi en yüksek ülkelerin başında gelmektedir. Bu da gerek finansman maliyetini ucuzlatarak gerekse de işlem risklerini düşürerek alman ihracatçı firmalara avantaj sağlamaktadır.
Almanya İhracatlarında Başlıca Riskler Nelerdir?


 1. Almanya'daki firmalar güçlü yapılarına güvenerek hiçbir zaman ihracatçı için güvenli olabilecek ödeme yöntemleri ile çalışmak istememektedirler. Alman firmaları genellikle 30 günlük veya 60 günlük vadeli açık hesap (mal mukabili ödeme) ile Türkiye'den mal ithal etmek istemektedirler.
 2. Almanya'da her ne kadar güçlü ve sağlam firmalar olsa da arada art niyetli firmaların da olabileceği unutulmamalıdır. Dış ticaret işlemlerinde mal mukabili ödeme ihracatçılar için en riskli ödeme yöntemi olup bir kez ürünler Türkiye sınırını geçtikten sonra eğer müşteri zamanında ödeme yapmaz ise hukuki yollardan da ödemenin alınması çok zor olmaktadır.
Almanya pazarında riskleri fırsata dönüştürmek için nasıl bir yol izlenmelidir.  
 1. Almanya ihracatlarınızda ilk önce müşterinin tanınması önemli bir adım olacaktır.
 2. Almanya ihracatlarında ikinci önemli adım ise müşteri ile satışın altyapısının oluşturulacağı bir uluslararası satış sözleşmesinin hazırlanması olmalıdır.
 3. Almanya ihracatlarında son adımda ise olabildiğince güvenli bir ödeme ile çalışılmalıdır. Örneğin akreditifli ödeme ile çalışmak mal mukabili ödeme veya vesaik mukabili ödemeye göre her zaman çok daha avantajlı olacaktır.
Almanya İhracatlarında Akreditif ile Çalışırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

 1. Risk unsurunun çok iyi değerendirilmesi ilk adımda yapılması gereken konudur. Akreditifte risk konusunun açıklandığı bu sayfadan bir akreditif işlemindeki başlıca riskleri tanıyabilirsiniz.
 2. Daha sonra riskinizi nasıl düşüreceğiniz üzerinde durmanız gerekmektedir. Akreditif işlemlerinde risk düşürme yollarının açklandığı bu sayfaya bakmanız sizin için faydalı olabilir.
 3. Son olarak akreditif tebrübe ve bilgi gerektiren bir konu olduğ için bu konuda zaman bir kişiye danışmanızda fayda olabilir.
Almanya İhracat Akreditif Danışmanlığı :
İhracat işlemlerinde eğer akreditifli ödeme kullanılacak ise ve eğer firmalar yapacakları bu akreditif işlemi ile ilgili olarak danışmanlık almak istemekte iseler bu durumda verilecek hizmet ihracat akreditif danışmanlığı olarak adlandırılmaktadır.
İhracat işlemleri bir satış sözleşmesinin hazırlanması ile başlamakta, daha sonra hazırlanan satış sözleşmesinin imzalanması, malların sevk edilmesi, evrakların toplanması ve evrak ibrazının yapılması ve mal bedelinin tahsil edilmesi operasyonel sırasını izlemektedir.
Bir akreditifli ihracat işleminde danışmanlık hizmeti verilmesi durumunda aşağıdaki sıra doğrultusunda müşterilerimize yardımcı olmaktayız.
 1. İşlem bazında risk analizi yapılması
 2. Akreditif metni hazırlanması veya detaylı akreditif metni incelemesi
 3. İşlem boyunca destek sağlanması
 4. İbraz öncesi belge kontrolü
Tüm bu işlemlerin uluslararası geçerliliğe sahip akreditif uzmanlık belgesi sahibi tecrübeli bir akreditif uzmanı (CDCS) tarafından yapılması taraflara yarar sağlayacaktır.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Dünya genelinde korumacılık artmakta, politik, ticari ve finansal riskler buna paralel olarak yükselmektedir.

İhracat ve ithalat işlemlerinizde akreditif başta olmak üzere güvenli ödeme ödeme yöntemlerini etkin kullanarak pazar payınızı arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akreditif, vesaik mukabili ve diğer ödeme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve danışmanlık bilgileri sitemizdedir.