güncel yazılar...
Loading...

20 ft Konteynere Kaç Euro Palet Sığar?

20ft konteyner (20 ft Container, 20' Dry Container), ki bazı uygulayıcılar bu konteynere 20'lik konteyner de demektedirler, 40 ft konteyner ile beraber dış ticaret işlemlerinde en sık kullanılan konteyner çeşidinden birisidir.

Yazımın başlığında görmüş olduğunuz Euro Palet ise başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Dünya genelinde en çok tercih edilen palet çeşitlerinden birisidir.

Özellikle Avrupa ve Asya ülkeleri ile dış ticaret yapan ithalatçı ve ihracatçı firmaların sıklıkla karşılaşabileceği yükleme kombinasyonlarından birisi şüphesiz ki 20'lik konteyner içerisine yerleştirilecek olan ürünlerin euro paletler üzerine konulması ile elde edilmektedir.

Bu durumda 20'lik konteynerin kaç euro palet aldığının bilinmesi yükleme güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.


Bugünkü yazımda kaç adet euro paletin (800mmx1200mm) 20 ft konteynere sığdığını konteyner yerleşim planları çizerek sizlere göstermek istiyorum.

Euro Paletin Ölçüleri Nedir ve 20 ft Konteynerin İç Ölçüleri Nasıldır?

Euro paletin dış ölçüleri şu şekildedir: En 80cm (800mm) x Boy 120cm (1200mm). Euro palet bazı kaynaklarda EPAL palet olarak da geçer.

20ft konteynerin iç ölçüleri ise 2352mm en ve 5900mm boy olarak kullanılmaktadır.

20ft ve 40ft konteynerlerin enleri birbirinin aynısıdır, sadece iki konteynerin boyları arasında farklılık bulunmaktadır.

20 ft Konteynere Kaç Euro Pallet Sığar? 20'lik Konteyner Kaç Euro Palet Alır? 

Aşağıdaki konteyner yerleşim planlarını içeren çizimden de anlaşılacağı üzere 20 ft konteynere 11 adet Euro palet sığmaktadır.

Not: 20 ft konteynerlerde yüklemelerde brüt ağırlık konusunda çok fazla sıkıntı yaşanmamaktadır. 20'lik konteynere güvenli bir şekilde yüklenecek brüt ağırlık 22-23ton civarında kabul edilmeli ve bunun üzerindeki ağırlıklar için nakliyeciniz ile görüşmelisiniz.

Not: Yerleşim planları tek sıra olarak (one tier) yapılmıştır. Paletlerin üst üste yüklenmesi durumunda sayılar değişebilecektir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Dünya genelinde korumacılık artmakta, politik, ticari ve finansal riskler buna paralel olarak yükselmektedir.

İhracat ve ithalat işlemlerinizde akreditif başta olmak üzere güvenli ödeme ödeme yöntemlerini etkin kullanarak pazar payınızı arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akreditif, vesaik mukabili ve diğer ödeme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve danışmanlık bilgileri sitemizdedir.