güncel yazılar...
Loading...

40ft Konteynere Kaç Euro Palet Sığar?

40 ft konteyner (40ft Container, 40' Dry Container) dış ticaret işlemlerinde en sık kullanılan konteyner çeşitlerinden birisidir. Euro paletler de özellikle Avrupa'lı ihracatçı ve ithalatçıların çoğunlukla tercih etmiş olduğu palet çeşidir.

Avrupa ve Asya ile ticaret yapan ithalatçı ve ihracatçı firmaların sıklıkla karşılaşabileceği yükleme kombinasyonlarından birisi şüphesiz ki 40'lık konteyner içerisine yerleştirilecek olan ürünlerin euro paletler üzerine konulması ile elde edilmektedir.


Bugünkü yazımda kaç adet euro paletin (800mmx1200mm) 40ft konteynere sığdığını konteyner yerleşim planları çizerek sizlere göstermek istiyorum.

Euro Paletin Ölçüleri Nedir ve 40ft Konteynerin İç Ölçüleri Nasıldır?

Euro paletin dış ölçüleri şu şekildedir: En 80cm (800mm) x Boy 120cm (1200mm). Euro palet bazı kaynaklarda EPAL palet olarak da geçer.

40ft konteynerin iç ölçüleri ise 2352mm en ve 12032mm boy olarak kullanılmaktadır.

40ft Konteynere Kaç Euro Pallet Sığar? 40'lık Konteyner Kaç Euro Palet Alır? 

Aşağıdaki konteyner yerleşim planlarını içeren çizimden de anlaşılacağı üzere 40ft konteynere 24 adet Euro palet sığmaktadır.

Not: 40ft konteynerlerde yüklemelerde asıl sıkıntı çoğu zaman brüt ağırlıktan kaynaklanmaktadır. Güvenli bir şekilde yüklenecek brüt ağırlık 40ft konteyner için 21,8ton civarında kabul edilmeli ve bunun üzerindeki ağırlıklar için nakliyeciniz ile görüşmelisiniz.

Not: Yerleşim planları tek sıra olarak (one tier) yapılmıştır. Paletlerin üst üste yüklenmesi durumunda sayılar değişebilecektir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Dünya genelinde korumacılık artmakta, politik, ticari ve finansal riskler buna paralel olarak yükselmektedir.

İhracat ve ithalat işlemlerinizde akreditif başta olmak üzere güvenli ödeme ödeme yöntemlerini etkin kullanarak pazar payınızı arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akreditif, vesaik mukabili ve diğer ödeme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve danışmanlık bilgileri sitemizdedir.