güncel yazılar...
Loading...

40 ft Konteynere Kaç Standart Palet Sığar?

40 ft konteyner (40ft Container, 40' Dry Container) dış ticaret işlemlerinde en sık kullanılan konteyner çeşitlerinden birisidir.

Standart paletler, bazı uygulayıcılar standart paletleri endüstriyel palet (industrial pallet) olarak da isimlendirmektedir, özellikle ABD'li ve Kanada'lı ihracatçı ve ithalatçıların yoğunlukla tercih etmiş olduğu palet çeşididir.

Türkiye'de yerleşik ihracatçı ve ithalatçı firmalardan ABD ve Kanada ile ticaret yapanlarının sıklıkla karşılaşabileceği yükleme kombinasyonlarından birisi şüphesiz ki 40'lık konteyner içerisine yerleştirilecek olan ürünlerin standart paletler üzerine konulması ile elde edilmektedir.


Bugünkü yazımda kaç adet standart paletin (1000mmx1200mm) 40 ft konteynere sığdığını konteyner yerleşim planları çizerek sizlere göstermek istiyorum.
Standart Paletin Ölçüleri Nedir ve 40 ft Konteynerin İç Ölçüleri Nasıldır?

Standart paletin dış ölçüleri şu şekildedir: En 100cm (1000mm) x Boy 120cm (1200mm).

40ft konteynerin iç ölçüleri ise 2352mm en ve 12032mm boy olarak kullanılmaktadır.

40 ft Konteynere Kaç Standart Pallet Sığar? 40'lık Konteyner Kaç Standart Palet Alır? 

Aşağıdaki konteyner yerleşim planlarını içeren çizimden de anlaşılacağı üzere 40ft konteynere 21 adet standart palet sığmaktadır. Buna göre tek sıra yükleme ile 40'lık konteyner 21 adet standart palet alır diyebiliriz.

Not: 40ft konteynerlerde yüklemelerde asıl sıkıntı çoğu zaman brüt ağırlıktan kaynaklanmaktadır. Güvenli bir şekilde yüklenecek brüt ağırlık 40ft konteyner için 21,8ton civarında kabul edilmeli ve bunun üzerindeki ağırlıklar için nakliyeciniz ile görüşmelisiniz.

Not: Yerleşim planları tek sıra olarak (one tier) yapılmıştır. Paletlerin üst üste yüklenmesi durumunda sayılar değişebilecektir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Dünya genelinde korumacılık artmakta, politik, ticari ve finansal riskler buna paralel olarak yükselmektedir.

İhracat ve ithalat işlemlerinizde akreditif başta olmak üzere güvenli ödeme ödeme yöntemlerini etkin kullanarak pazar payınızı arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akreditif, vesaik mukabili ve diğer ödeme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve danışmanlık bilgileri sitemizdedir.