güncel yazılar...
Loading...

20 ft Konteynere Kaç Standart Palet Sığar?

20ft konteyner (20 ft Container, 20' Dry Container), ki bazı uygulayıcılar bu konteynere 20'lik konteyner de demektedirler, 40 ft konteyner ile beraber dış ticaret işlemlerinde en sık kullanılan konteyner çeşidinden birisidir.

Standart paletler, ki bu paletler aynı zamanda endüstriyel palet (industrial pallet) olarak da isimlendirilmektedir, özellikle ABD'li ve Kanada'lı ihracatçı ve ithalatçıların yoğunlukla tercih etmiş olduğu palet çeşididir.

Türkiye'de yerleşik ihracatçı ve ithalatçı firmalardan ABD ve Kanada ile ticaret yapanlarının sıklıkla karşılaşabileceği yükleme kombinasyonlarından birisi şüphesiz ki 20'lık konteyner içerisine yerleştirilecek olan ürünlerin standart paletler üzerine konulması ile elde edilmektedir.


Bugünkü yazımda kaç adet standart paletin (1000mmx1200mm) 20 ft konteynere sığdığını konteyner yerleşim planları çizerek sizlere göstermek istiyorum.
Standart Paletin Ölçüleri Nedir ve 20 ft Konteynerin İç Ölçüleri Nasıldır?

Standart paletin dış ölçüleri şu şekildedir: En 100cm (1000mm) x Boy 120cm (1200mm).

20ft konteynerin iç ölçüleri ise 2352mm en ve 5900mm boy olarak kullanılmaktadır.

20 ft Konteynere Kaç Standart Pallet Sığar? 20'lik Konteyner Kaç Standart Palet Alır? 

Aşağıdaki konteyner yerleşim planlarını içeren çizimden de anlaşılacağı üzere 20ft konteynere 10 adet standart palet sığmaktadır.

Buna göre tek sıra yükleme ile 20'lik konteyner 10 adet standart palet alır diyebiliriz.
Not: 20 ft konteynerlerde yüklemelerde brüt ağırlık konusunda çok fazla sıkıntı yaşanmamaktadır. 20'lik konteynere güvenli bir şekilde yüklenecek brüt ağırlık 22-23ton civarında kabul edilmeli ve bunun üzerindeki ağırlıklar için nakliyeciniz ile görüşmelisiniz.

Not: Yerleşim planları tek sıra olarak (one tier) yapılmıştır. Paletlerin üst üste yüklenmesi durumunda sayılar değişebilecektir.

Akreditif Danışmanlık Hizmetleri

Dünya genelinde korumacılık artmakta, politik, ticari ve finansal riskler buna paralel olarak yükselmektedir.

İhracat ve ithalat işlemlerinizde akreditif başta olmak üzere güvenli ödeme ödeme yöntemlerini etkin kullanarak pazar payınızı arttırabilirsiniz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Akreditif, vesaik mukabili ve diğer ödeme yöntemleri ile ilgili detaylı bilgiler ve danışmanlık bilgileri sitemizdedir.